Zúčastnili sme sa Street Law Moot Courtu na Právnickej fakulte UPJŠ
Dňa 29. 04 2026 sa naša kolegyňa, advokátka Vanda, zúčastnila druhého ročníka Stredoškolského Street Law Moot Courtu, ktorý sa uskutočnil na pôde Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach a organizovalo ho Pracovisko právnych kliník.
Podujatie nadväzuje na úspešný koncept Street Law, ktorého cieľom je približovať právo stredoškolákom interaktívnou a zážitkovou formou. Vyvrcholením programu je simulované súdne pojednávanie, v rámci ktorého si študenti môžu vyskúšať praktickú aplikáciu právnych vedomostí pred odborným senátom.
Vanda pôsobila ako členka senátu, ktorý hodnotil kvalitu argumentácie, právne vystupovanie a pripravenosť jednotlivých súťažných tímov. Svojimi odbornými skúsenosťami z právnej praxe prispela k profesionálnej úrovni podujatia a férovému hodnoteniu výkonov súťažiacich.
Podujatie opäť potvrdilo význam prepájania právnej praxe so vzdelávaním mladej generácie a rozvíjania schopností kritického myslenia, právnej argumentácie a občianskej angažovanosti.
Víťazným tímom srdečne blahoželáme a ďakujeme organizátorom za pozvanie. Tešíme sa na ďalšie iniciatívy podporujúce právne vzdelávanie mladých ľudí.