Dňa 29. 04 2026 sa naša kolegyňa, advokátka Vanda, zúčastnila druhého ročníka Stredoškolského Street Law Moot Courtu, ktorý sa uskutočnil na pôde Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach a organizovalo ho Pracovisko právnych kliník.

Podujatie nadväzuje na úspešný koncept Street Law, ktorého cieľom je približovať právo stredoškolákom interaktívnou a zážitkovou formou. Vyvrcholením programu je simulované súdne pojednávanie, v rámci ktorého si študenti môžu vyskúšať praktickú aplikáciu právnych vedomostí pred odborným senátom.

Vanda pôsobila ako členka senátu, ktorý hodnotil kvalitu argumentácie, právne vystupovanie a pripravenosť jednotlivých súťažných tímov. Svojimi odbornými skúsenosťami z právnej praxe prispela k profesionálnej úrovni podujatia a férovému hodnoteniu výkonov súťažiacich.

Podujatie opäť potvrdilo význam prepájania právnej praxe so vzdelávaním mladej generácie a rozvíjania schopností kritického myslenia, právnej argumentácie a občianskej angažovanosti.

Víťazným tímom srdečne blahoželáme a ďakujeme organizátorom za pozvanie. Tešíme sa na ďalšie iniciatívy podporujúce právne vzdelávanie mladých ľudí.