Koncom mája 2024 sme sa v Košiciach opäť stretli s rómskymi aktivistkami z Jarovníc a Hermanoviec. Dvojdňového stretnutia sa okrem žien, s ktorými dlhodobo spolupracujeme, zúčastnili aj nové ženy z týchto lokalít, ktoré tiež majú záujem naučiť sa niečo viac o ľudských právach či riešiť ich porušovanie.❓

Stretnutie vytvorilo priestor na zoznámenie s novými ženami. Prebrali sme aj očakávania, ale aj pravidlá ďalších stretnutí.

V skupinkách sme sa rozprávali akým témam a problémom v ich lokalitách , by sa chceli ďalej venovať. Aké riešenia navrhujú a akú podporu by od nás z Poradne potrebovali.

Z archívu RTVS sme si pozreli dokumentárny film “Moje telo, môj život”, dokumentujúci príbehy troch nezákonne sterilizovaných rómskych žien a ich úsilie domôcť sa spravodlivosti.

Na záver sme naplánovali podrobnejšie naše ďalšie stretnutia do konca roka.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia rozšírenej skupiny rómskych aktivistiek, aj naďalej im budeme poskytovať v Poradni priestor, aby sa mohli dozvedieť viac o právnych možnostiach ochrany pred diskrimináciou. Sledujte naše sociálne siete dozviete sa viac.